Moje malá sestřička :D

5. září 2011 v 16:45 | Key |  Téma týdne
Většina lidí má sourozence. Někdo mladší, někdo zas ty starší. Někdo má bratra, jiný zase sestru. Já mám doma snad tu nejhorší kombinaci -mladší sestru.
Pamatuju si, jak mi taťka vyprávěl o dni, kdy Terka měla přijít na svět. Říkal mi, že jsem se na sestřičku moc těšila, připravovala jsem jí plyšáky, stlala dětskou postýlku pořád dokola a loučila se se svou oblíbenou panenkou, kterou jsem se rozhodla dát jí jako dárek. Nemohla jsem se dočkat, až jí uvidím. Prý jsem dokonce tátovi navrhovala, že až s mamkou přijedou z porodnice, půjdu s ní na pískoviště a na houpačku nedaleko našeho bytu. Tehdy jsem ještě nechápala, proč se táta tolik směje pokaždé, když něco takového řeknu.
O několik dní později jsme jeli mamku i sestřičku navštívit. Když jsem vešla do pokoje, ptala jsem se tatínka, kde je moje sestřička a co u maminky dělá to zvláštní zvířátko, které pořád jenom řve. :D (Aspoň tak mi to vždycky říkal) Vysvětlil mi, že tohle je moje sestřička, a že se jmenuje Terezka. Prohlásil, že je to ještě miminko, a že teda musím být moc opatrná, aby se jí náhodou něco nestalo. Slíbila jsem, že na ní budu hodná do té doby, než vyroste a bude tak velká, jako já.
Svůj slib jsem porušila hned, jak Terka začala mluvit. Brzy mi začala lézt do všech věcí, všechno mi oslintávala a pořád mě otravovala. Začla chodit do školky, později do školy. Teď je jí deset a nemůžu s ní vydržet ani den. Pořád se kouká na jaké stránce jsem, co komu píšu na Facebooku, co píšu na blog...Zvykla si i žalovat. Když se jí nelíbí, že mi něco prochází, je to hned samé: "Mamíí, že už má vypnout počítač?" a "Mamíí, že si má už jít vyčistit zuby?", "Mamíí, že si má ustlat?"....Nemůžu to vystát! Absolutně nechápu, jak jsem se na ní mohla tolik těšit. Měla jsem si všimnout už tenkrát v nemocnici, že něco není v pořádku...Že ta zrůdička není ve skutečnosti Terka, ale nějakej mimozemšťan z planety Blbů.
A nejhorší je, že jí všechno projde, protože je mladší :/ Teď mi všichni říkaj: "Počkej, za dvacet let, až tu my nebudeme, budeš ráda, že máš takovou sestřičku jako je Terezka!" Zatím jim jejich věštba nevychází, a jak to tak vypadá, ještě nějakej pátek vycházet nebude :P
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 krevjezivot krevjezivot | Web | 5. září 2011 v 17:01 | Reagovat

Mladšího sourozence sice nemám, ale věřím, že nějací jsou hrozní. Sama bych chtěla mladšího, abych se o něj mohla starat, ale kdyby z něho vyrostlo něco podobnýho... :D :D

2 nasbono nasbono | 5. září 2011 v 19:20 | Reagovat

OK;)Jdu tě napsat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama