Říjen 2011

Návštěvnost 24.10. - 30.10.

31. října 2011 v 16:09 | Key |  Návštěvnost
Asi ve dvě hodiny mi přišla návštěvnost za minulý týden. Nejsem sice moc nadšená, dost mě to naštvalo, čekala jsem mnohem víc :D Ale tak dala jsem sem i tu minulou :)

Pondeli: 95
Utery: 60
Streda: 69
Ctvrtek: 114
Patek: 149
Sobota: 96
Nedele: 108

Celkem: 691

Stejně děkuju =)

Nejčastější jména v ČR

31. října 2011 v 11:19 | Key |  Mix
Ahoj.
Rozhodla jsem se ukázat vám nejčastější jména dětí, narozených v lednu letošního roku. Bude to asi delší článek, tak čtěte do konce :)

Dívky


Z dvacítky nejčastějších dívčích jmen byla nejvíce po matce děděným jménem Jana (24 %), za ní pak Marie (11,8 %), Kateřina (11,2 %) a Andrea (11,1 %).

Rodiče děvčátkům vybrali jména nejčastěji začínající na písmeno A a M (shodně 39 jmen od každého) a E (27 jmen).

U narozených dívek je velmi početná skupina cizokrajných jmen ať už z ruské, asijské, angloamerické nebo německé oblasti. Najdeme zde jména Zahrá, Sumaja, Shanti, Marisa nebo Arya.

Jako zajímavosti kromě cizojazyčných jmen lze uvést např. jména Leontýna, Jasmína, Berenika, Gréta, Otýlie, Václava, Berta nebo Leticie.
Chlapci

Narození chlapci dostávají jméno po otci mnohem častěji, než dívky po matce. Z dvacítky nejčastějších chlapeckých jmen bylo nejvíce děděným Jiří (64,4 %), Pavel (59,6 %) a Petr (51,6 %). Za nimi jsou Josef (39,7 %), Václav (38,6 %) a Martin (32,5 %).

Podle počátečního písmene jména vybrali rodiče letošním lednovým chlapcům jména nejčastěji začínající na M (40 jmen), dále na A (24 jmen) a J (22 jmen).

I u chlapeckých jmen jsou velmi početná jména cizího původu, např. Yaman, Bao nam, Charis, Fabricio, Dejan nebo Armando.

Z domácích zajímavých jmen vybíráme Velen, Jonatán, Tomislav, Kilián, Medard nebo Vendelín.


Diagnóza: Radost :D

31. října 2011 v 8:19 | Key |  Diary
Čus ~_~

Dneska mám úplně boží náladu, ale aby toho nebylo málo, začnu už včerejškem. Odpoledne přijela mámina kamarádka s asi rok a půl starou dcerou. Ta mi pořád nosila nějaké hračky a něco mi povídala, ale já jí skoro vůbec nerozumněla :D Pak táta řekl, že je tady ve městě Drakiáda (prostě se chodí pouštět draci) a že tam půjdeme. A máma mi řekla, že když si vemu čepici, tak můžu jít taky (kvůli tomu uchu). Byla jsem ráda, i když pouštět draka ve městě, kde mě každý zná je dost riskantní činnost. No uznejte, mohl zrovna někdo jít kolem, vzít si s sebou foťák, vyfotit mě s drakem na provázku, dát fotku na Facebook, tam by jí našel někdo ze školy, vyvěsil by jí po všech školních nástěnkách a pak by se mi všichni posmívali :D Ale já byla ráda, že jsem venku, doma jsem se hrozně nudila. Stejně draka pouštěl snad jenom táta se ségrou, já ho měla v ruce jenom jednou. Večer jsem si ještě zapla počítač a po dlouhé době jsem byla online na Facu :) Od osmi jsem se koukala na ČSMT a ten časový posun mě tak unavil, že jsem v poslední půlhodině málem usnula :D

Dneska ráno jsem zjistila, že jsem nepřeřídila budíka, a tak mi zvonil už v pět. Vypla jsem ho a šla si zase lehnout. Vzbudila mě až máma, někdy v půl sedmé. Když jsem se doplazila do koupelny a čistila si zuby, všimla si máma (stála zrovna vedle mě) že mám v uchu krev. Chvíli přemýšlela a pak přišla na něco, s čím jsem dost spokojená :D To co mě tak bolelo už od čtvrtka, byl zánět středního ucha, ale praskl a to jsem ani nemusela na to bolestivé píchání k doktorce :D Jupí! Ale počkejte si, bude to ještě lepší... Máma nechce, abych chodila ven, aby se to znovu nerozjelo. Což znamená...? Ano, přesně tak, nemusím do školy! Jó, tohle je výhra! :D Zrovna jsme měli psát zemák a fyziku, možná i čéjinu. Dastali bychom známky z občanky, kterou tak nenávidím, že mi bylo úplně jedno, že k rizikům závislosti na herních automatech píšu "prohra" :D Je to ten nejdebilnější předmět, fakt že jo. A hlavně ta učitelka je úplně divná. Myslí si, že jsme prvňáčci :) Jenom mě trochu štve, že si nenapíšu test ze španělštiny, to je skoro jediný předmět, kde jsem si jedničkou úplně jistá. A taky jsem kamarádce slíbila, že jí pomůžu oslavit Halloween ve škole. Nevím sice jak to přesně myslela, ale mohla to být legrace :D
Ale teď už se jdu nasnídat, mějte se =)


Friendship quotes/ Citáty o přátelství

30. října 2011 v 16:59 | Key |  Quotes
Tak jsou tu další citáty - tentokrát na téma Přátelství. Předem se omlouvám za to blikání, sama sem měla problém přečíst to poslední :DKolikátým člověkem na Zemi jsi?

30. října 2011 v 14:00 | Key |  Mix
Počet obyvatel planety Země se rychle blíží hodnotě 7 miliard. Podle poseldních výpočtů se tak stane v pondělí. Jen za posledních 50 let se počet lidí zdvojnásobil, píše portál tvnoviny.sk.

Server britské státní televize BBC nyní přišel se zajímavou aplikací, pomocí které si můžete spočítat, kolikátým obyvatelem planety jste. Aplikace ZDE.
Navíc vám aplkace spočítá i to, kolikátý žijící člověk na planetě jste od počátku jejího vzniku. Jediné, co musítě udělat, je zadat vaše datum narození.
Za hodinu času se na Zemi narodí v průměru 15.347 lidí a 6.418 jich zemře. Nejrychleji se rozvíjí populace Kataru a naopak nejvíce vymírá Moldavsko.

Mně naskočilo tohle:

Je to dost šikovná aplikace :D A i když je v angličtině, dokážete si to určitě sami přeložit :)Blbá nálada

30. října 2011 v 10:49 | Key |  Diary
Čau.

Dneska píšu do deníčku už ráno, protože je pro mě ještě včerejšek. Večer mě totiž pořádně bolelo ucho, zkoušela jsem se štípat, abch cítila tu příjemnější bolest (zní to divně, ale je to pravda :D) a zbavila se té příšerné. Ta se totiž od čtvrtka změnila z mírné na silnou a ze silné na nesnesitelnou :/ Máma mi dala nějaký prášek, tak jsem si šla lehnout, ale vůbec jsem nemohla usnout. Když se mi to konečně povedlo, zase jsem se vzbudila a tak se to opakovalo asi 4x. Když jsem se konečně zbudila a bylo aspoň trochu světla, koukla jsem se na hodiny - bylo 8.13. Pak mi došlo, že se posouval čas, tak jsem se naštvala a vzala jsem si něco k jídlu. Teď mi v tom uchu zalehlo a bolí to jenom trošku, ale stejně mi máma zakázala jet k Nele a celkově chodit ven :/ Vsadím se, že až budu zítra muset do školy, už mě ven pustí, přece nemůžu zameškat pondělní vyučování.. To je tak otravný! Měla jsem záložní plán, kdybych k Nele nemohla - jít zase na svoje místo se skvělým výhledem a cestou zpátky se kouknout na Drakiádu, která tu odpoledne bude. Ale když nesmím ven :/ Bože můj, co já dneska budu dělat? Za chvíli určitě přijde táta, že jenom sedím u počítače a zakáže mi už i tohle.

Včera jsem si stáhla do mobilu pár ukázek z relaxačních CDček. Při výtvarce totiž děláme filmy a naše skupinka staví pyramidu. A hádejte, komu dali za úkol sehnat hudbu? Jo, mně. Dost mě naštvali, egyptský songy neposloucham a ani je poslouchat nechci. Tak jsem do vyhledávače napsala "Egyptská hudba" a našlo mi to stránku s relaxačními melodiemi :D Před chvilkou jsem si jich asi pět pustila (ne do sluchátek - to mi taky zakázali) a docela to funguje. Na chvilku jsem skoro nic nevnímala, je to jako hypnóza :D Kdyby to někdo zremixoval, byl by z toho hit :D

PS: Nevíte někdo o nějaké fyzicko-technické aktualitě z tohoto týdne? Je to úkol na fyziku. (Jako třeba jestli někdo nevymyslel nějakej zázračnej nápoj nebo někde nevynalezli náhražku ropy, co já vim..)
PPS: Díky a čau :)


Procházka

29. října 2011 v 20:49 | Key |  Diary
Čau ~_~

Jsou to tak tři hodiny, co jsem se vrátila z procházky. No, nebyla to tak úplně procházka :D Došla jsem na svoje místo, trochu jsem se rozhlídla kolem, sedla jsem si do trávy, poslouchala písničky a koukala se dolů. Bylo vidět na půlku města. Najednou jsem slyšela nějaké šustění, fakt jsem se lekla. Kdo by asi chodil na takové opuštěné místo? Ihned jsem vyskočila a utíkala pryč. A najednou jsem se objevila mezi keříky na takovém výběžku. Bylo odsud vidět ještě dál. Schovala jsem se za jeden vyšší keř a koukala jsem se, kdo mě vyrušil. Bála jsem se, že to byl nějaký úchyl, ale byla to jenom nějaká ženská se psem. Naštvala mě. Co tu chtěla? Vždyť je to moje místo! MOJE, nemá tu co dělat. Ale na druhou stranu jsem díky ní objevila něco lepšího. Hm, tak mám se na ní zlobit, nebo jí být vděčná? Zachránil jí jenom její pejsek, byl tak roztomilý, že jsem tý ženský odpustila :D

Sotva jsem přišla domů, táta mi řekl, že jde běhat a že mám jít taky. Nedokázala jsem si představit tátu po operaci kolena, jak běží. Tak jsem řekla "tak jo", vrátila se zpátky na chodbu pro svoje trapácký boty (nosím je jenom kvůli tomu, že jsou Adidas, jinak jsou fakt hnusný :D) a počkala jsem na tátu venku. Ten se hned rozběhl a utíkal snad deset metrů přede mnou. Nemohla jsem se pořádně nadechnout, na tohle fakt nemám stavěné plíce :D A ještě k tomu moje proslulé astma... Byla jsem fakt ráda, že jsem doběhla domů a mohla si lehnout. Potom mi volala Nela "Čau, já mam mikinu Adidas!.." Vyklubala se z toho asi pětiminutová konverzace (Ale na tu včerejší nemá). Teď piju čaj s medem a citronem (Kdo by to byl řekl, že to je taková mňamka? :D) a čtu si zprávy od Nely a nějaký američanky na IP. Tak se mějte ;)


Jak zmenšit video

29. října 2011 v 14:19 | Key |  Návody
Ahoj ~_~

Hodně lidí se mě už ptalo, jak se zmenšuje video. Tak jsem se rozhodla dát vám menší návod ;)

* Nejdřív si na YouTube najděte video, které chcete zmenšit. Kliknete na Sdílet.


* Objeví se vám tlačítko Vložit, tak na něj kliknete, ukáže se vám odkaz.


* Stisknutím Ctrl+C, Ctrl+V zkopírujete a můžete video normálně vložit na blog ()


* Upravíte velikost podle sebe


* A máte zmenšené video ;)Snad vám to aspoň trochu pomohlo. Mějte se


Lék na průšvihy :D

29. října 2011 v 12:09 | Key |  Mix
Ahoj ~_~

Už jsem vzhůru přes hodinu, tak je na čase něco napsat. Jsem hrozná, nedokážu se koukat na to, že poslední komentář byl před hodinou :D Teď jsem závislá na třech věcech

  • Blog
  • Big Time Rush
  • Vzduch
Dneska odpoledne totiž půjdu zase na procházku, kde si užiju všechny až na ten blog. Ale to mi nevadí :D Zase si strčím sluchátka do uší a na čerstvém vzduchu budu poslouchat Big Time Rush. Zase si sednu na jedno super místo a budu sledovat, co se kde děje. Je tam totiž krásný výhled na půlku města. Na chvilku zapomenu na největší průšvihy ↓

  • Adidasmana jsem viděla naposled v úterý
  • Blíží se třídní schůzky
  • Jsem na mizině :D
  • Sestra mě pořád otravuje a žaluje
  • Kvůli našim doma jíme zdravě :/
  • Bolí mě ucho :D
Už se tam těším :) Za chvilku bude oběd (:@) tak se mějte.


Co zlepšit?

28. října 2011 v 21:19 | Key |  Blog
Ahoj!

Mám super zprávu. Dneska možná překonáme osobní rekors v náštěvnosti. Nejvíc lidí tu bylo před měsícem a bylo to kolem 180. Není to moc, ale na můj blog nádhera :) Budu mít takovou radost, když se ráno vzbudím, zapnu počítač a objeví se tam "Vítej, key98, Včera navštívilo váš blog 200 lidí..." Á, já snad dneska neusnu :) Ale aby ten článek nebyl moc krátký, do komentářů mi napište, co mám vylepšit, co mám dát pryč. Nebo co přidat. Jednoduše řečeno - Co na blogu chcete. Já ráda vyhovím, věřte mi :) Není nic lepšího než když se čtenářům blog líbí. To se pak totiž líbí i mně. Tak ahoj.